Drukarki HP - opisy, materiały eksploatacyjne, strona dotycząca tylko marki Hewlett-Packard i drukarek serii Deskjet, Laserjet, Designjet, Officejet i innych ...
Drukarki atramentowe arrow Przydatne informacje arrow Reklamacje arrow Zasady gwarancyjne na materialy eksploatacyjne do drukarek atramentowych HP
Zasady gwarancyjne na materialy eksploatacyjne do drukarek atramentowych HP PDF Drukuj E-mail
Napisał Arek   
niedziela, 13 styczeń 2008
 
C6656AE C6657AE 
 
Dłuższe okresy i bardziej przejrzyste warunki gwarancji na materiały eksploatacyjne do drukarek atramentowych HP.
Od 1 października 2001 roku obowiązują nowe zasady gwarancji, które zapewniają klientom dłuższe okresy ochrony serwisowej. W przypadku wkładów atramentowych* jest to sześć miesięcy okresu eksploatacyjnego "w drukarce", a dla głowic drukujących dwanaście miesięcy "w drukarce". Gwarancja taka jest udzielana jedynie dla produktów zainstalowanych przed "datą przydatności do instalacji" wyraźnie oznaczoną na opakowaniu.
*Wyjątek stanowi wkład atramentowy HP nr 14, dla którego okres gwarancji wynosi tylko 3 miesiące, a żywotność po zainstalowaniu w drukarce jest także ograniczona.

Nowe informacje na opakowaniu
Na opakowaniu jest umieszczony komunikat określający termin gwarancji. W celu uniknięcia nieporozumień, data końcowa okresu gwarancyjnego jest wypisana na wszystkich wkładach i głowicach drukujących.
Szczegóły, tj. wyciąg z postanowień gwarancyjnych zamieszczony jest w środku opakowania na wkładce.

Data przydatności do instalacji
Zwana także "terminem ważności instalacji". Data, do której produkt musi zostać zainstalowany w drukarce lub użyty po raz pierwszy do drukowania. Jest ona wydrukowana na zewnętrznej stronie opakowania, w prawym dolnym rogu jego tylnej ścianki.

Okres gwarancyjny
Okres czasu rozpoczynający się po "dacie przydatności do instalacji", w czasie którego obowiązuje gwarancja, że dany produkt będzie działać bez znacznego spadku wydajności (nie obejmuje oczywiście wyczerpania się zapasu atramentu).
Gwarancja upływa po sześciu miesiącach (w przypadku zintegrowanych wkładów oraz zasobników z atramentem) lub po upływie dwunastu miesięcy (w przypadku głowic do drukarek atramentowych) od daty przydatności do użycia umieszczonej na opakowaniu wkładu. Ostatecznym terminem upływu gwarancji jest data zamieszczona na wkładzie. Jej przekroczenie wyklucza możliwość reklamowania wkładu.

Data końcowa okresu gwarancyjnego
Najpóźniejsza data, do której produkt jest objęty gwarancją na poprawną pracę bez znacznego spadku wydajności. Pojawia się ona na wszystkich materiałach eksploatacyjnych do drukarek atramentowych w następującej postaci: 2002/06/28 (przykład). Określenie "data końcowa okresu gwarancyjnego" nie pojawia się na produkcie ani na opakowaniu. Gwarancja obowiązuje pod warunkiem, że wadliwe produkty zostały zwrócone sprzedawcy przed datą "zakończenia gwarancji". W przeciwnym razie gwarancja wygasa.

Okres użytkowania w drukarce
Określony okres czasu po "dacie przydatności do instalacji ", w czasie którego dany produkt powinien teoretycznie działać bez znacznego spadku wydajności.

Data końcowa okresu użytkowania
Określona data, do której dany produkt powinien teoretycznie działać bez znacznego spadku wydajności. Przy używaniu niektórych produktów, drukarka lub komputer może zareagować w dniu "daty końcowej okresu użytkowania", informując o tym, że wskazane jest zaprzestanie stosowania produktu w celu zapobieżenia ewentualnemu uszkodzeniu drukarki.
źródło: www.hp.pl 
Ostatnia aktualizacja ( niedziela, 13 styczeń 2008 )
< Poprzedni   Następny >
  home         about us     contact us
 

http://www.e-hp.pl